Jak brygadzista powinien zarządzać podległym zespołem?

Brygadzista to osoba poruszająca się odcinkiem produkcji i zespołem na nim pracującym. W jaki klucz ma on właśnie w zasadzie zajmować się takim zespołem? Co tu jest szczególnie istotne? Kim taki brygadzista powinien być dla naszych pracowników?

1) osobą cenioną z racji na myśl i doświadczenie

Przede wszystkim, pracownicy powinni widzieć w danej osobie kogoś, kto pomoże im tak zorganizować pracę, aby wszystko przebiegało bezpiecznie. Generalnie rzecz ujmując, zakład produkcyjny to nie jest miejsce, które tak jak biuro, w prawdzie nie stwarza żadnych zagrożeń.

W domu produkcyjnym niestety bardzo łatwo może dotrzeć do różnych naprawdę nieprzyjemnych wypadków. Dlatego też mistrz produkcji musi być osobą doświadczona, która doskonale wie, jak zorganizować pracę, jak wdrożyć do niem wszystkie młode osoby, w jaki sposób zadbać o ogólne bezpieczeństwo.


Interesujący temat: https://www.omnibus.stargard.pl/


Powinna zatem być zarówno osoba, która potrafi wypatrzyć talenty, dać każdemu taką pracę, w której naprawdę najlepiej się on sprawdzi.

Dlatego też zasadniczo warto inwestować w szkolenia dla brygadzistów, które właśnie wiążą się na takich aspektach bezpieczeństwa.

2) mistrza

To ciągle nie wszystko. Bardzo ważne są bowiem także szkolenia dla kierowników takie jak szkolenie agile, czy scrum szkolenie. Okazało się bowiem, że taki kierownik produkcji tak naprawdę także spełnia wiele zadań scrum mastera. Jest w zasadzie nieco lokalnym mistrzem. O co tutaj tak naprawdę chodzi?

Otóż brygadzista musi umieć rozsądzać spory, łagodzić nastroję, dbać o właściwą atmosferę podczas pracy. to również ta osoba, która motywuje, gani, chwali, pokazuje błędy. To wszystko musi on tak robić, by nie wzbudzać niepotrzebnie zazdrości, lecz żeby w świecie w dalszym ciągu panowała zgodna atmosfera. Słowem, musi mieć duże zdolności interpersonalne i cieszyć się szacunkiem.

3) łącznika pomiędzy nimi a zarządem firmy, przedstawiciela, któremu ufają

Na koniec warto także zainwestować w szkolenie dla mistrzów, rozwijające zdolności negocjacji i rozmowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zarządzanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz